Ch.PL DEMON z Dretovicke Loucky

Nasz reproduktor jest  Championem Polski. 'Deni' urodził się 11 lipca 2008 roku w czeskiej hodowli.Natomiast jego linie i korzenie stanowią ,iż jest wzorcowym typem SAMOYEDA SKANDYNAWSKIEGO (FINLANDIA)z charakteru i budowy ciała oraz szaty: gruby gesty włos srednio długi łatwo odprowadzający wodę (tak zwany samooczyszczający się)

Ma żywiołowy charakter, ogromną przyjemność sprawiają mu sporty - ciągnięcie na nartach, czy też rowerze, bardzo lubi biegać.'Deni' jest piłkarzem -  kocha swoją piłkę i nie lubi się z nią rozstawać.Wszystko dla piłki jest skłonny oddać nawet największą kość. W kontaktach z innymi psami oraz ludźmi  bardzo otwarty. W naszej rodzinie ma status przylepy, robi wszystko aby być w centrum uwagi i wiecznie domaga się pieszczot.

Nasz reproduktor jest z natury samczy dlatego  też czasami dopuszczany jest do suk z innych hodowli - szczególnie ceniony za postać w kwadracie ,piękną kryzę, krótki pysk oraz uszy(niedzwiedzia głowa:). Szczeniaki,które się wrodziły do Denisia są zawsze wyjątkowo ładne.

Ze względu na samczy charakter jest zdobywcą , chętnie dąży do nawiązywania znajomości z nowopoznanymi ,szczególnie suczkami.:)Natomiast nie lubi szczekliwych zaczepek i odpłaca się dobitnie szczególnie "małym czarnym" :)Nie daje sobie jak to się mówi w kaszę dmuchać:)

Demon miał wykonane badania na dysplazję stawów, dostał ocenę HD-A z wpisem w rodowód , a więc jest całkowicie wolny od dysplazji, swoim potomkom nie będzie przekazywał wadliwych genów.

 

Po lewej stronie widzimy certyfikat na Championa Polski oraz rodowód. Proszę zwrócić uwagę na skandynawskie korzenie oraz osiągnięcia wystawowe przodków Deniego.

 

Najlepiej naszego Deniego opisują oceny sędziów na wystawach:

 

"Dobry format, dobrze zbudowana samcza głowa, ciemne oko, dobra górna linia oraz kątowanie" sędzia ze Słowacji V.Piskay

"Dobrego formatu, średniomocny pies o dobrej głowie z ładnym wyrazem. Mocna klatka piersiowa. Bardzo dobra górna i dolna linia. B. dobre kątowanie i ruch kończyn. Dobra szata" sędzina A. Lubaszka

 

 

 

Osiągnięcia wystawowe Demona :

XVI Krajowa wystawa Psów Rasowych w Raciborzu

Medal srebrny, ocena doskonała

V Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Będzinie, 25 lipca 2010

Medal złoty, ocena doskonała

XIV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Krakowie (CACIB), 4-5 września 2010

Medal złoty, ocena doskonała, tytuł CWC

XXV Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Rybniku, 3 październik 2010

Medal złoty, ocena doskonała, tytuł CWC, Zwycięzca Rasy

XXVII Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Zabrzu, 10 kwietnia 2011

Medal złoty, ocena doskonała

XXX Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Opolu (CACIB), 30 kwietnia-1 maja 2011

lokata I, ocena bardzo dobra

XVII Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Raciborzu, 12 czerwca 2011

Medal złoty, ocena doskonała, tytuł CWC, Zwycięzca Rasy, BOB , 4 miejsce w porównaniu ras